6 listopada zakończyła się akcja #TSLdzieciom, w której głównym celem było zebranie potrzebnych pieniędzy na pomoc SOS Wiosce Dziecięcej w Karlinie. Zbiórce towarzyszyło hasło: Otwórzmy transportowe serducha dla Dzieciaków z Karlina!

Cel akcji #TSLdzieciom był jasny – zebrać 100 000 zł, które pomogą w codziennej działalności SOS Wioski Dziecięcej w Karlinie, w której na co dzień 308 dzieci otrzymuje niezbędną pomoc. W Karlinie największe potrzeby to te edukacyjne i zdrowotne. Dzieci trafiające pod opiekę Stowarzyszenia często są zaniedbane pod wieloma względami. Potrzebują specjalistycznych terapii, zajęć wyrównawczych, spotkań z psychologiem, logopedą, pedagogiem. Podopieczni Stowarzyszenia potrzebują również opieki medycznej, takiej jak wizyty u specjalistów, np. neurologa czy ortopedy, zakupu okularów czy aparatu ortodontycznego.
– Dzieci, które do mnie przychodziły, miały za sobą różne przeżycia. Często nawet nie zdajemy sobie sprawy, w jaki sposób odcisnęło się to na ich życiu, psychice, emocjach czy relacjach z innymi. Każda minuta mojej pracy pokazywała, że mogę coś zrobić, naprawić, pokazać im, w jaki sposób sami mogą sobie też z tym poradzić. Chodzi o to, aby cały czas z nimi być. Żeby ich wspierać, pokazywać, że można być innym i przede wszystkim szczęśliwym – tak o swojej misji pomocy dzieciom mówi najdłużej pracującej Mama SOS na świecie – Pani Danuta Ulidowicz.

Możliwości wsparcia akcji było kilka:
/ bezpośrednio wpłacając pieniądze na koto zbiórki na zrzutka.pl,
/ dokonując zakupu limitowanej koszulki Pan Szofer na uszofera.pl,
/ przekazując lub licytując produkty i serwisy na grupie @Licytacje na akcję #TSLdzieciom,
/ rejestrując się na Targi TransLogistica Poland w Warszawie z kodem TLP7 – każda rejestracja to 10 zł na konto zbiórki.
W trakcie prawie 2-miesięcznej akcji do działań zaangażowało się wiele osób ze świata transportu. Główne działania były prowadzone na profilach Tkaczykowskiego i Nasierowskiego z ogromnym wsparciem Adriana Truckera & Pakera, Patrycji Rzenno ‚Almerki’, Kempy Truckera, Miki Dabesa, Siofera Majuchy, Siofera Maliny, Szybkiego Majkela, Sebastiana – kierowcy ze Szwecji, Artdrive’a, Sokoła on the road, Adamos Interior, AdaskoN95 i innych.

6 listopada, w trakcie trwania Targów TransLogistica Poland w Warszawie, odbył się finał akcji, która łącznie umożliwiła zebranie 107 082 PLN dla dzieci z Karlina.
Z całego serducha DZIĘKUJEMY całej branży #TSL za wsparcie! Za każdy przelew, za dobre słowo, za udostępnienie i udział w licytacjach. Wspólnie otworzyliśmy transportowe serca dla dzieciaków z Karlina!

Organizatorem akcji #TSLdzieciom są firma ADAR, Targi TransLogistica Poland i Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce.