Rekordowa 9. edycja targów TransLogistica Poland

Innowacyjna, międzynarodowa i rekordowa pod każdym względem dziewiąta edycja targów TransLogistica Poland odbyła się 7-9 listopada 2022 r. w halach EXPO XXI w Warszawie. Ponad 300 wystawców z całego świata, 9 100 odwiedzających z 58 krajów oraz 43 prelekcje – to wszystko przyczyniło się do wysokiego poziomu zadowolenia wśród wystawców, jak i odwiedzających.

Sukces targów potwierdzony przez wystawców

Targi TransLogistica Poland to doskonała okazja do nawiązania nowych kontaktów biznesowych oraz wymiany doświadczeń. Na czterech halach swoje produkty i usługi prezentowało 305 międzynarodowych wystawców przedstawiając swoje produkty, rozwiązania i technologie, które przyciągnęły uwagę branżowych odwiedzających. Wśród wystawców znalazło się 6 spółek skarbu Państwa: Lotos Paliwa., PKN Orlen, Zarząd Morskiego Portu Gdynia, Zarząd Morskiego Portu Gdańsk, PKP Cargo Connect, Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście. Nie zabrakło największych graczy na rynku: Telepass, Teleroute, DB Schenker, Raben, Geis czy Geodis. Wystawcy mogli spotkać się ze swoimi klientami i partnerami biznesowymi, co przyczyniło się do nawiązania nowych kontraktów, a co za tym idzie – rozwoju biznesu. Ewelina Bukowska, project44: W tym roku odbyliśmy ponad 70 wysokiej jakości spotkań z oszałamiającymi współczynnikami konwersji na kolejne spotkania i otwartymi „możliwościami” – co jest niezwykle ważne z punktu widzenia sponsora. (…) Jeśli chcesz poznać wszystkie ważne marki związane z transportem i logistyką Europy Środkowo-Wschodniej, to dobrze trafiłeś.

Nowość: Salon Truck&Trailer

Podczas IX edycji targów TransLogistica Poland po raz pierwszy zaprezentowany został sektor gromadzący spektrum rozwiązań z zakresu m.in.: pojazdów ciężarowych, ciągników, naczep, kontenerów, akcesoriów, materiałów eksploatacyjnych oraz nowości związanych z zarządzaniem flotą pojazdów. W Salonie Truck&Trailer odwiedzający mogli obejrzeć elektryczny ciągnik Volvo, pojazdy marki Mercedes, Daf, KAMAG czy naczepy PTM i Reisch. Odwiedzający mieli okazję wsiąść do symulatora dachowania auta ciężarowego na bazie w pełni wyposażonej kabiny Renault Magnum. Tomasz Bartoszewicz, General Manager PTM Polska: Przyznam, że skala imprezy i ilość gości utwierdza mnie, że decyzja o udziale PTM Polska była słuszna. Ciekawe spotkania TSL i wiedza od ekspertów jest bezcenna w obecnych, trudnych czasach.

Prelekcje i debaty odpowiadające potrzebom branży

Program merytoryczny tej edycji był zróżnicowany i rozbudowany. Na dwóch niezależnych scenach odbywały się równolegle liczne wystąpienia i debaty, które gromadziły każdorazowo szerokie grono odbiorców. Podczas tegorocznej edycji odbyły się łącznie 43 prelekcje i 11 paneli dyskusyjnych. Występujący na obu scenach wystawcy, partnerzy i zaproszeni eksperci (łącznie 95 mówców) ufundowali słuchaczom przeszło 26-godzinny maraton transferu informacji dotyczących najnowszych trendów i rozwiązań dla logistyki i transportu. Największym zainteresowaniem cieszyły się wystąpienia i panele dotyczące digitalizacji branży TSL i towarzyszącym jej procesom transformacji tego sektora. Sporo czasu poświęcono również prezentacji praktycznych narzędzi i rozwiązań, pozwalających firmom na optymalizację kosztów i zwiększenie efektywności prowadzonej działalności. Nie zabrakło także miejsca dla kwestii związanych z ekologią, elektromobilnością oraz ze zrównoważonym rozwojem, szczególnie istotnym w dobie ograniczonych zasobów i licznych wyzwań makroekonomicznych i geopolitycznych.

Nowości, konkursy i wydarzenia specjalne 

Jak co roku, podczas targów odbył się Plebiscyt TSL – Przyjazny Pracodawca 2022, poświęcony pracodawcom z branży transport – spedycja – logistyka oraz dostawcom produktów i usług dedykowanych tej branży. Tytuł Przyjaznego Pracodawcy TSL 2022 zdobyły firmy: Geis PL w kategorii firm dużych (o zatrudnieniu powyżej 500 pracowników), Frigo Logistics w kategorii firm średnich (o zatrudnieniu od 51 do 500 pracowników) oraz ETS EU w kategorii firm małych (o zatrudnieniu do 50 pracowników). Targi TransLogistica Poland to również doskonałe miejsce na świętowanie jubileuszy: Port Gdynia obchodził na swoim stoisku 100-lecie istnienia, a OnTurle 20-lecie działalności w Polsce. Nie zabrakło wielu atrakcji takich jak quizy, konkursy i gry dla odwiedzających, w których można było wygrać atrakcyjne nagrody.

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji!

Jubileuszowa, dziesiąta edycja targów TransLogistica Poland odbędzie się w dniach 07-09.11.2023 r. W związku z dużym zainteresowaniem spowodowanym wymiernymi korzyściami i poczynionymi inwestycjami po targach przez wystawców, czeka nas niewątpliwie wyjątkowe wydarzenie. Do zobaczenia!