Od dłuższego czasu już mówi się o rynku pracownika. Firmy skarżą się na wysoką rotację, roszczeniowe postawy kandydatów oraz lekceważące podejście do wykonywanych obowiązków. Z drugiej strony pracownicy narzekają na coraz większe obłożenie obowiązkami, nieelastyczny czas pracy oraz ciągły stres. Są rzeczy, których nie da się ustalić ani podczas wstępnego przeglądania strony firmy czy CV kandydata na wybrane stanowisko, ani nawet podczas spotkania rekrutacyjnego. Jakie korzyści dają targi pracy i na jakie problemy rekrutacyjne odpowiadają?

Możliwość nawiązania partnerskiej relacji

Spotkania rekrutacyjne tworzą często wrażenie, jakby cokolwiek zyskać mógł tylko pracownik. Tymczasem pomyślnie zakończona rekrutacja skutkuje zarówno zadowoleniem pracownika, jak i firmy, która zyskuje na pokładzie osobę wnoszącą doświadczenie czy nowe pomysły. Targi pracy pozwalają obu stronom na nawiązanie partnerskiej relacji – swobodną wymianę doświadczeń, wzajemnych oczekiwań oraz, nierzadko, dają możliwość rozpoczęcia negocjacji.

Duży wybór i pracowników, i pracodawców

Na targach pracy zwykle wystawia się wiele firm, ale pojawia się na nich także duża liczba potencjalnych kandydatów. Pracownik nie jest skazany na prowadzenie rozmów z jedną firmą, która nie do końca mu odpowiada. Może za to dotrzeć do tych pracodawców, którzy interesują go najbardziej. Firmy natomiast mają możliwość poznania wielu zmotywowanych do pracy kandydatów oraz zebrać wiele aplikacji już podczas jednego dnia trwania targów.

Oszczędność czasu

Jeśli rozmowa odbywająca się na targach pracy nie układa się korzystnie, można ją bez żalu w każdej chwili przerwać i nie będzie to odebrane tak, jakby to się stało podczas standardowego spotkania rekrutacyjnego. Pracownik ma możliwość złożenia aplikacji w wielu miejscach jednocześnie – może odbyć w czasie targów wiele rozmów, które mogą przełożyć się w przyszłości na oferty pracy. Pracodawcy z kolei mają szansę opowiedzenia o firmie w szerszym zakresie niż na stronie internetowej lub w ogłoszeniu rekrutacyjnym. W najlepszej sytuacji pracodawca pozna swojego nowego pracownika właśnie podczas takiego wydarzenia. To doskonała możliwość na zaoszczędzenie czasu i pieniędzy.

Doskonałe dopasowanie pracownika do pracodawcy (i na odwrót)

Takie możliwości dają targi związane z konkretnym profilem działalności – na przykład Pierwsze Ogólnopolskie Targi Pracy Branży TSL – TransLogistica Jobs. W tym przypadku firmy transportowe, spedycyjne czy logistyczne mają szansę spotkać się ze specjalistami z branży, ale także ze studentami czy absolwentami szkół wyższych. Ogranicza to ryzyko pojawienia się na targach przypadkowych osób, a pracodawca może mieć pewność, że pozna kandydatów zainteresowanych podjęciem pracy w tej konkretnej gałęzi biznesu. W efekcie wybór pracownika jest jeszcze bardziej świadomy, a pracodawca nie musi wybierać idealnego kandydata spośród setek CV wysłanych przez internet.

TransLogistica Jobs

To pierwsze ogólnopolskie targi pracy dedykowane branży Transport – Spedycja – Logistyka. Odbędą się równolegle z VI Międzynarodowymi Targami Transportu i Logistyki – TransLogistica Poland, jako impreza towarzysząca i spadkobierca cenionego w tej branży plebiscytu – Przyjazny Pracodawca TSL, organizowanego od 3 lat. Prestiż i marka tych targów przyciągają nie tylko znane i kluczowe przedsiębiorstwa z Polski i z innych krajów Europy Środkowo- Wschodniej, ale przede wszystkim tysiące odwiedzających.
Zarejestruj się na targi na stronie: http://targipracytsl.pl

Wystawcy poprzednich edycji