Ruszyła rejestracja ankiet  i przyjmowanie zgłoszeń w ogólnopolskim plebiscycie „Przyjazny Pracodawca TSL 2019”. To już 5. edycja jedynego konkursu w Polsce, który dedykowany jest wyłącznie pracodawcom związanym z branżą Transport – Spedycja – Logistyka. Plebiscyt organizowany jest przez portal Pracujwlogistyce.pl i Międzynarodowe Targi Transportu i Logistyki w Warszawie TransLogistica Poland oraz TransLogistica Jobs – Ogólnopolskie Targi Pracy Branży TSL (5-7 listopada 2019, EXPO XXI Warszawa).

Ideą plebiscytu „Przyjazny Pracodawca TSL” jest promowanie tych firm, które dbają o dobro swoich pracowników i rozwój miejsc pracy, zapewniając godne i przyjazne warunki zatrudnienia. Kapituła konkursu wyróżni trzech laureatów z pośród firm małych, średnich i dużych na rynku TSL.

UWAGA! Za udział w plebiscycie organizatorzy nie pobierają żadnych opłat i jest on organizowany non profit. Zatem każdy z pracodawców ma szansę na tytuł i równe szanse na zmierzenie się w obrębie grupy firm konkurencyjnych. Tytuł Przyjaznego Pracodawcy TSL jest przydzielany w trzech kategoriach:

  • firmy małe zatrudniające do 50 pracowników;
  • firmy średnie zatrudniające od 51 do 500 pracowników;
  • firmy duże / korporacje powyżej 500 pracowników.

Ocena pracodawców dokonywana jest za pomocą miarodajnej ankiety, którą wypełniają firmy, zgłaszające się do Plebiscytu – o wygranej decyduje liczba uzyskanych punktów na podstawie udzielonych odpowiedzi. Szczegóły opisuje Regulamin Plebiscytu Przyjazny Pracodawca TSL 2019. W tym roku Pracodawcy oceniani będą za działalność w trzech obszarach:
I. Model i środowisko pracy,
II. Rozwój i kariera,
III. Wynagrodzenia i motywacja
IV. Work-life-balance

Ankietę do zgłoszenia w plebiscycie można pobrać TUTAJ
(ankieta ma aktywne pola do wypełnienia, należy ją pobrać i zapisać, a następnie wypełnić i jeszcze raz zapisać)

Wypełnioną ankietę należy przesłać na adres: [email protected]

Rozstrzygnięcie plebiscytu oraz wręczenie statuetek „Przyjazny Pracodawca TSL 2019” jak co roku odbędzie się w trakcie uroczystej Gali Targów, w dniu 6 listopada 2019 roku w Warszawie.

Plebiscyt a wyzwania rynku pracy
Zwieńczeniem plebiscytu, jak co roku, będzie seminarium nt. najnowszych wyzwań na rynku pracy TSL. Tym razem odbędzie się ono w trakcie II Ogólnopolskich Targów TransLogistica Jobs 2019, które odbędą równolegle do Międzynarodowych Targów TransLogistica Poland w dniach 5 – 7 listopada 2019 r. w Centrum EXPO XXI w Warszawie przy ul. Prądzyńskiego 12/14. W trakcie seminarium omówimy raport, który powstanie jako opracowanie zbiorcze na bazie ankiet pracodawców, zgłaszających się do plebiscytu.

Beata Trochymiak
redaktor portalu
Pracujwlogistyce.pl
współorganizatorka plebiscytu