Największe wydarzenie branży TSL – Targi TransLogistica Poland 7-9 listopada 2022, EXPO XXI Warszawa!

Dwie hale, operatorzy logistyczni, nowości flotowe i „ostatnia mila”

Międzynarodowe Targi Transportu i Logistyki – TransLogistica Poland 2022 odbędą się w dniach 7-9 listopada w Warszawie  (EXPO XXI ul. Prądzyńskiego 12/14). To pozycja obowiązkowa dla nadawców i właścicieli ładunków (przedsiębiorstw produkcyjnych, sieci handlowych, importerów i eksporterów), którzy znajdą tam najwyższej jakości usługi w zakresie krajowego i międzynarodowego transportu, spedycji oraz kompleksowej obsługi logistycznej swoich towarów. Targi TransLogistica są wydarzeniem biznesowym dla wszystkich zawodowo związanych z branżą TSL.

Paweł Konowałek, dyrektor TransLogistica Poland: „Ubiegłoroczna edycja targów, pomimo niesprzyjających okoliczności związanych z pandemią, charakteryzowała się bardzo wysokim poziomem umiędzynarodowienia. Aż 33% wystawców reprezentowało firmy zarejestrowane za granicą. Dzięki dużej frekwencji i ogólnemu sukcesowi poprzedniej edycji obecnie obserwujemy znaczny wzrost zainteresowania targami ze strony przedsiębiorstw. Wstępne dane pozwalają szacować, że tegoroczna edycja, gromadząc w jednym miejscu nawet do 300 wystawców, może okazać się rekordową również pod względem liczby uczestników.

 

Rozbudowana przestrzeń targowa – więcej możliwości

Po pandemicznym spowolnieniu organizatorzy zapowiadają, że tegoroczna edycja odbędzie się ponownie w dwóch halach wystawienniczych, co stwarza więcej możliwości dla większej liczby wystawców i odwiedzających. Nowością mają być m.in. poszerzenie tematyki targów o zagadnienia związane z tzw. logistyką „ostatniej mili”, elektromobilnością w branży TSL oraz ekspozycją nowości flotowych, ciągników siodłowych i naczep. Entuzjazmu związanego z tegoroczną edycją nie kryje przedstawiciel targów: „Zainteresowanie targami jest aktualnie bardzo duże. Właściwie nie ma tygodnia, żeby do grona wystawców nie dołączało od kilku do nawet kilkunastu polskich i zagranicznych firm. Aby zapewnić sobie dogodną lokalizację na planie hali i w pełni wykorzystać potencjał biznesowy jaki niesie za sobą udział w targach, zachęcamy do rezerwacji stoiska jeszcze przed rozpoczęciem sezonu urlopowego.”  – dodaje Paweł Konowałek.

Nie zabraknie także stałych elementów imprezy takich jak Targi Pracy TSL TransLogistica Jobs, czy siódma już edycja prestiżowego Plebiscytu Przyjazny Pracodawca TSL. Całość uzupełni bogaty program konferencji i paneli dyskusyjnych, poświęconych licznym zagadnieniom i problemom, z którymi zmaga się branża.

Swój udział w targach potwierdziły już m.in. tacy operatorzy logistyczni jak Raben, Asstra, Geis, Pekaes, Eurogate, Bring, Hupac Intermodal, Fercam czy DLS, przedstawiciele sektora morskiego m.in. Stena Line, P&O Ferries, Tallink, Finnlines, porty Gdynia, Gdańsk, Hanko oraz liczni producenci i dystrybutorzy taboru transportowego, telematyki, kart paliwowych i systemów opłat drogowych.